📌 Реабілітаційна допомога – доступна та безоплатна й повністю покривається програмою медичних гарантій.
Як отримати реабілітацію?
Для цього достатньо електронного направлення від вашого сімейного лікаря на амбулаторну реабілітацію. Направлення на стаціонарну реабілітацію створює лікар відповідної спеціалізації залежно від захворювання або травми пацієнта.
⠀
Реабілітація – це комплекс заходів, необхідних для відновлення функціонування людини після хвороби, операції або травми. Це:
✅ вправи та втручання для повернення до повсякденного життя
✅ адаптація середовища під нові потреби
✅ підбір і навчання користування допоміжними засобами
⠀
Допомагає пацієнту мультидисциплінарна команда:
👤 лікар ФРМ
👤 фізичний терапевт
👤 ерготерапевт
👤 логопед
👤 психолог/психотерапевт
👤 соцпрацівник
👤 протезист-ортезист
👤 медсестри з реабілітації
👤 інші фахівці за потреби
⠀
Реабілітацію важливо розпочати вже у перші 24–72 години після стабілізації стану і за індивідуальним планом!
Як обрати лікарню?
1️⃣ Щоб знайти заклад, який безоплатно надає послуги з реабілітації, перейдіть за цим посиланням
2️⃣ Натисніть на розділ «Електронна карта місць надання послуг медичної допомоги»
3️⃣ Знайдіть свою область або місто
4️⃣ У пункті «Пакет послуг» оберіть пакет 53 для амбулаторної реабілітації та 54 – для стаціонарної
*️⃣ Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.
Що потрібно знати про початок реабілітації?
📍АМБУЛАТОРНА РЕАБІЛІТАЦІЯ
• Пацієнт із порушенням функціонування внаслідок захворювання - наприклад, після інсульту, хронічних захворювань нервової, серцево-судинної чи дихальної систем, поранення або травми - звертається до сімейного або лікуючого лікаря.
• Після отримання направлення пацієнт може обрати один із медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
🔎 Амбулаторний пакет передбачає повний обсяг відновлювальних заходів від однієї години на добу. Тривалість курсу має бути не меншою за 14 днів. При цьому пацієнт має право на 2 реабілітаційні цикли на рік.
📍 СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА
• Пацієнт із порушенням функціонування внаслідок захворювання - наприклад, після інсульту, хронічних захворювань нервової, серцево-судинної чи дихальної систем, поранення або травми - звертається до лікаря відповідної спеціалізації, залежно від характеру захворювання. Ця послуга також доступна у разі переведення пацієнта з одного медичного закладу або клінічного підрозділу до іншого.
• Потрібно враховувати, що безоплатні реабілітаційні послуги надають лише ті лікарні та реабілітаційні центри, які мають договір із НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».
🔎 Реабілітаційний цикл тут має продовжуватися щонайменше 14 календарних днів з тривалістю інтенсивних занять від 3 годин на добу. Залежно від важкості травми, кожен пацієнт може безоплатно пройти від двох до восьми реабілітаційних циклів протягом року.
Щоб дізнатися більше про доказову реабілітацію, перейдіть за посиланням.
Вчасна реабілітація — це шанс повернутись до активного життя!