Ви пам’ятаєте, коли востаннє робили щеплення від дифтерії? Якщо від останньої вакцинації минуло понад 10 років — час оновити захист!

🦠 Головна небезпека цієї хвороби криється в екзотоксині, який виділяє дифтерійна паличка (коринебактерія), опиняючись у дихальній системі. Коли токсин потрапляє в кров, він може призвести до серцевої недостатності, ураження нирок, нервової системи, набряку головного мозку. Ураження токсином нервів, які контролюють м’язи, задіяні в диханні, може призвести до їх паралічу та навіть до зупинки дихання. За даними ВООЗ, у тяжких формах летальність у випадках дифтерії може сягати до 30%.

🤧 Передається дифтерія під час кашлю та чхання, а проявляється у формі ангіни: це сильний біль у горлі, утруднене ковтання, щільна сіра плівка на мигдаликах та набряк горла, які можуть блокувати дихальні шляхи та перешкоджати диханню.
У 2025 році в Україні, на щастя, ще не зареєстровано жодного випадку дифтерії. Однак, у попередні роки були зареєстровані поодинокі випадки інфікування хворобою (один у 2023 та один у 2024).


Коли вакцинуватися проти дифтерії

👶🏻 Дітей вакцинують, починаючи з 2 місяців від народження - перша доза. Друга у 4 місяці, третя у 6 місяців, та четверта у 18 місяців. Наступні ревакцинації проводяться у 6 та 16 років. Для дітей до 6 років вакцинацію проводять комбінованою вакциною АКДП, яка містить компоненти для захисту від дифтерії, правця та кашлюку.

🙍🏻‍♂️ Дорослим вакцинуватися проти дифтерії потрібно раз на 10 років, починаючи з 16 років, за умови дотримання Календаря профілактичних щеплень. Для цього використовується вакцина АДП-М від одразу двох хвороб: правця і дифтерії.

Уся вакцинація за Календарем — безоплатна.

Якщо не пам'ятаєте, коли востаннє вакцинувалися — лікар допоможе скласти індивідуальний графік вакцинації. Надолуження пропущених планових щеплень — теж безоплатне.


⚠️ Що робити, якщо є підозра на дифтерію

Якщо ви помітили симптоми схожі на дифтерію — одразу ж зверніться до лікаря. Пацієнтів з підозрою на дифтерію госпіталізують. Лікування проводиться шляхом введенням антитоксичної протидифтерійної сироватки (ПДС), яка пригнічує дифтерійний токсин у крові.


📍 Щоб отримати щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря, який проведе огляд і видасть направлення, або просто зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я.

🧬 Профілактика дифтерії — це відповідальність кожного. Зробіть щеплення — захистіть себе та близьких! 🧡

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
30.06.2025

Найчастіша причина головного болю — це не тиск, не "солі в хребті" і не якісь страшні захворювання. Найпоширеніший...

28.06.2025

Шановні пацієнти! Звертаємо вашу увагу, що сімейні лікарі у відпустці: Бей В.О. 07.07 -23.07 Казак О.А. 01.07 -20....

27.06.2025

📅 26 червня 2025 року лікарі Золотоніського ЦПМСД взяли участь в очному тренінгу «Первинна профілактика та скринінг...

26.06.2025

💉  Нещодавно команда Золотоніського ЦПМСД у співпраці із Золотоніським районним відділом ДУ "Черкаський...

Call-сenter:
Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги :
GPS: 49.669281605776, 32.038057983063

Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги

Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги