З настанням теплої пори року активізуються комахи, укуси яких можуть бути не лише неприємними, а й небезпечними для здоров’я.
🦟 Хто кусає і жалить?
- Кусають: кліщі, комарі, блохи, кусючі мухи.
- Жалять: бджоли, оси, шершні
Часті місця кріплення: під руками, у вухах, волоссі, пупку, під колінами, в паху, навколо талії.
⚠️ Чим небезпечні укуси?
Особливої уваги заслуговують кліщі, які можуть переносити хворобу Лайма та кліщовий енцефаліт. Саме тому після кожної прогулянки на природі потрібно ретельно обстежити себе і дітей.
Як захиститися?
📌 Перший щит — це одяг. Надавайте перевагу світлим закритим речам, штани можуть бути заправлені в шкарпетки, а також обов'язкові капелюхи та закрите взуття.
📌 Другий щит — репеленти. Це спеціальні засоби, що не вбивають, проте відлякують комах. Варто надавати перевагу лосьйонам, стікам або спреям без тиску. Проте важливо дотримуватись правил: наносити лише на відкриту шкіру та одяг, уникати обличчя та слизових, не застосовувати на подразнену шкіру й завжди мити руки після використання. Один шар засобу на день — достатній.Через 2 години засіб слід ретельно змити водою з милом. Зберігати подалі від дітей
📌 Третє важливе правило: після прогулянки варто прийняти душ протягом 2 год, він здатен змити ще не прикріплених кліщів. Одяг краще одразу випрати при високій температурі, а не ховати в шафу.
! Оглянути тіло, особливо у частих місцях прикріплення.
☀️Профілактика для дітей:
- Уникати ігор біля застійних водойм, поблизу клумб, у високій траві;
- Не накривати дитячі візочки сітками (ризик задухи!);
- Пояснюйте дітям правила поведінки на природі.
❗️ Якщо стався укус:
- Не розчісувати!
- Тримати місце чистим. При набряку можна прикласти прохолодний компрес.
- При незвичних симптомах — зверніться до лікаря!
Захищайте себе та рідних — літо має бути безпечним! 🌿🌸